Microchip Technology MASMLJ10CAE3
Part No.:
MASMLJ10CAE3
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AB
Shipping
MASMLJ10CAE3 Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
176.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)