Microchip Technology MASMLJ100AE3
Part No.:
MASMLJ100AE3
Package:
DO-214AB, SMC
Description:
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AB
Shipping
MASMLJ100AE3 Information
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
100V
Voltage - Breakdown (Min):
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
18.6A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)