Microchip Technology MASMLG78AE3
Part No.:
MASMLG78AE3
Package:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC SMLG
Shipping
MASMLG78AE3 Information
Package/Case:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
78V
Voltage - Breakdown (Min):
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
22.8A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)