Microchip Technology MASMLG64AE3
Part No.:
MASMLG64AE3
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC SMLG
Shipping
MASMLG64AE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
29.2A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)