Microchip Technology MASMLG58CA/TR
Part No.:
MASMLG58CA/TR
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMLG
Shipping
MASMLG58CA/TR Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
32A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)