Microchip Technology MASMLG48AE3
Part No.:
MASMLG48AE3
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMLG
Shipping
MASMLG48AE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
48V
Voltage - Breakdown (Min):
53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
38.8A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)