Microchip Technology MASMLG36A
Part No.:
MASMLG36A
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMLG
Shipping
MASMLG36A Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
51.6A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)