Microchip Technology MASMLG150AE3
Part No.:
MASMLG150AE3
Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC SMLG
Shipping
MASMLG150AE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
150V
Voltage - Breakdown (Min):
167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)