Microchip Technology MASMCJ78CAE3
Part No.:
MASMCJ78CAE3
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AB
Shipping
MASMCJ78CAE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
78V
Voltage - Breakdown (Min):
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.4A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)