Microchip Technology MASMCJ64CAE3
Part No.:
MASMCJ64CAE3
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AB
Shipping
MASMCJ64CAE3 Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)