Microchip Technology MASMCJ54CA
Part No.:
MASMCJ54CA
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AB
Shipping
MASMCJ54CA Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
54V
Voltage - Breakdown (Min):
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
17.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)