Microchip Technology MASMCJ28A
Part No.:
MASMCJ28A
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AB
Shipping
MASMCJ28A Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
33A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)