Microchip Technology MASMCJ22CA
Part No.:
MASMCJ22CA
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
Shipping
MASMCJ22CA Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
42.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)