Microchip Technology MASMCJ110CA
Part No.:
MASMCJ110CA
Description:
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AB
Shipping
MASMCJ110CA Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.4A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)