Microchip Technology MASMCJ10CA/TR
Part No.:
MASMCJ10CA/TR
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC SMCJ
Shipping
MASMCJ10CA/TR Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
88.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)