Microchip Technology MASMCGLCE58A
Part No.:
MASMCGLCE58A
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMCG
Shipping
MASMCGLCE58A Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
100pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)