Microchip Technology MASMCGLCE48A
Part No.:
MASMCGLCE48A
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMCG
Shipping
MASMCGLCE48A Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
48V
Voltage - Breakdown (Min):
53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
19.4A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
100pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)