Microchip Technology MASMCGLCE33AE3
Part No.:
MASMCGLCE33AE3
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMCG
Shipping
MASMCGLCE33AE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
28.1A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
100pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)