Microchip Technology MASMCG28AE3
Part No.:
MASMCG28AE3
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMCG
Shipping
MASMCG28AE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
33A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)