Microchip Technology MASMCG22AE3
Part No.:
MASMCG22AE3
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMCG
Shipping
MASMCG22AE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
42.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)