Microchip Technology MASMCG20AE3
Part No.:
MASMCG20AE3
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMCG
Shipping
MASMCG20AE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
46.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)