Microchip Technology MASMCG120AE3
Part No.:
MASMCG120AE3
Description:
TVS DIODE 120VWM 193VC SMCG
Shipping
MASMCG120AE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
120V
Voltage - Breakdown (Min):
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.8A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)