Microchip Technology MASMBJSAC8.5
Part No.:
MASMBJSAC8.5
Description:
TVS DIODE 8.5VWM 14VC SMBJ
Shipping
MASMBJSAC8.5 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
8.5V
Voltage - Breakdown (Min):
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
34A
Power - Peak Pulse:
500W
Capacitance @ Frequency:
30pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)