Microchip Technology MASMBJSAC75E3
Part No.:
MASMBJSAC75E3
Description:
TVS DIODE 75VWM 121VC SMBJ
Shipping
MASMBJSAC75E3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
75V
Voltage - Breakdown (Min):
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.1A
Power - Peak Pulse:
500W
Capacitance @ Frequency:
30pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)