Microchip Technology MASMBJSAC50
Part No.:
MASMBJSAC50
Description:
TVS DIODE 50VWM 88VC SMBJ
Shipping
MASMBJSAC50 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
50V
Voltage - Breakdown (Min):
55.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
88V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.8A
Power - Peak Pulse:
500W
Capacitance @ Frequency:
30pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)