Microchip Technology MASMBJSAC45E3
Part No.:
MASMBJSAC45E3
Description:
TVS DIODE 45VWM 77VC SMBJ
Shipping
MASMBJSAC45E3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V
Voltage - Breakdown (Min):
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
77V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.8A
Power - Peak Pulse:
500W
Capacitance @ Frequency:
30pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)