Microchip Technology MASMBJ28AE3
Part No.:
MASMBJ28AE3
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMBJ
Shipping
MASMBJ28AE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
13.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)