Microchip Technology MASMBJ17AE3
Part No.:
MASMBJ17AE3
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMBJ
Shipping
MASMBJ17AE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
21.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)