Microchip Technology MASMBJ14A
Part No.:
MASMBJ14A
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMBJ
Shipping
MASMBJ14A Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
25.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)