Microchip Technology MASMBJ130CA
Part No.:
MASMBJ130CA
Description:
TVS DIODE 130VWM 209VC SMBJ
Shipping
MASMBJ130CA Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
130V
Voltage - Breakdown (Min):
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)