Microchip Technology MASMBJ11CAE3
Part No.:
MASMBJ11CAE3
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMBJ
Shipping
MASMBJ11CAE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
33A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)