Microchip Technology MASMBJ110CA
Part No.:
MASMBJ110CA
Description:
TVS DIODE 110VWM 177VC SMBJ
Shipping
MASMBJ110CA Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)