Microchip Technology MASMBG7.5AE3
Part No.:
MASMBG7.5AE3
Description:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMBG
Shipping
MASMBG7.5AE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7.5V
Voltage - Breakdown (Min):
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
46.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)