Microchip Technology MASMBG64A
Part No.:
MASMBG64A
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC SMBG
Shipping
MASMBG64A Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)