Microchip Technology MASMBG58AE3
Part No.:
MASMBG58AE3
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMBG
Shipping
MASMBG58AE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)