Microchip Technology MASMBG45AE3
Part No.:
MASMBG45AE3
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMBG
Shipping
MASMBG45AE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V
Voltage - Breakdown (Min):
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)