Microchip Technology MASMBG20AE3
Part No.:
MASMBG20AE3
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMBG
Shipping
MASMBG20AE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
18.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)