Microchip Technology MASMBG17CAE3
Part No.:
MASMBG17CAE3
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMBG
Shipping
MASMBG17CAE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
21.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)