Microchip Technology MASMBG15A/TR
Part No.:
MASMBG15A/TR
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMBG
Shipping
MASMBG15A/TR Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
24A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)