Microchip Technology MASMBG10A
Part No.:
MASMBG10A
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC SMBG
Shipping
MASMBG10A Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
35.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)