Microchip Technology MAPLAD7.5KP20CA
Part No.:
MAPLAD7.5KP20CA
Shipping
MAPLAD7.5KP20CA Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
231A
Power - Peak Pulse:
7500W (7.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)