Microsemi Corporation MAPLAD6.5KP70AE3
Part No.:
MAPLAD6.5KP70AE3
Description:
TVS DIODE 70VWM 113VC MINI-PLAD
Shipping
MAPLAD6.5KP70AE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
70V
Voltage - Breakdown (Min):
77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
57.5A
Power - Peak Pulse:
6500W (6.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)