Microchip Technology MAPLAD6.5KP30CAE3
Part No.:
MAPLAD6.5KP30CAE3
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC MINI-PLAD
Shipping
MAPLAD6.5KP30CAE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
135A
Power - Peak Pulse:
6500W (6.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)