Microchip Technology MAPLAD6.5KP22CAE3
Part No.:
MAPLAD6.5KP22CAE3
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC MINI-PLAD
Shipping
MAPLAD6.5KP22CAE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
183A
Power - Peak Pulse:
6500W (6.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)