Microsemi Corporation MAPLAD6.5KP110CAE3
Part No.:
MAPLAD6.5KP110CAE3
Manufacturer:
Microsemi Corporation
Description:
TVS DIODE 110VWM 177VC MINI-PLAD
Shipping
MAPLAD6.5KP110CAE3 Information
Manufacturer:
Microsemi Corporation
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
36.7A
Power - Peak Pulse:
6500W (6.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)