Microchip Technology MALCE30A
Part No.:
MALCE30A
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC CASE-1
Shipping
MALCE30A Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
31A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
100pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)