Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL214238109E3
Part No.:
MAL214238109E3
Description:
CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL TH
Shipping
MAL214238109E3 Information
Series:
142 RHS
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2500 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency:
81 mA @ 10 kHz
Impedance:
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.492" (12.50mm)