Microchip Technology MA1.5KE51CA
Part No.:
MA1.5KE51CA
Description:
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC DO204AR
Shipping
MA1.5KE51CA Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43.6V
Voltage - Breakdown (Min):
48.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
70.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
21.4A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)