Microchip Technology MA1.5KE350A
Part No.:
MA1.5KE350A
Description:
TVS DIODE 300VWM 482VC DO204AR
Shipping
MA1.5KE350A Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
300V
Voltage - Breakdown (Min):
332V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
482V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)