Microchip Technology MA1.5KE22CA/TR
Part No.:
MA1.5KE22CA/TR
Package:
DO-201AA, DO-27, Axial
Description:
TVS 22V 5% 1500W BI
Shipping
MA1.5KE22CA/TR Information
Package/Case:
DO-201AA, DO-27, Axial
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18.8V
Voltage - Breakdown (Min):
20.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
30.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
49A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)